13 ■ 0.99/0.01 ■ 2 ■ 123.3
Best clustering variants
13 0.99/0.01 2 123.3
15:35 h 24-Sep-2024
  • ФФМ донесе одлука за суспензија на теренот во Кавадарци, и му додели службена победа од 0-3 на Вардар.
  • ◉ Суспендиран теренот во Кавадарци и службена победа за Вардар
14:38 h
  • Натпреварот помеѓу Тиквеш и Вардар кој викендов заврши со победа на црвено-црните од 0:1 донесе и инцидент во кој беше повреден судијата Гоце Петрески.
  • ФФМ: Службена победа за Вардар против Тиквеш и суспензија на теренот во Кавадарци!
18:36 h 23-Sep-2024
  • Натпреварот меѓу и не го доживеа својот крај.
  • ФК Вардар: Остри казни за катастрофалните услови и нападите во Кавадарци!
18:19 h 22-Sep-2024
  • И покрај тоа што некои мислеа дека главниот судија Александар Ставрев порано од најавените осум минути означил крај на мечот и го скратил судиското продолжение, натпреварот меѓу Тиквеш и Вардар, всушност, е прекинат во 95. минута.
  • Мечот во Кавадарци е прекинат, Вардар службено ќе освои три бода!
Sportski

Натпреварот како и што се најавуваше е регистриран со службени 0:3 за Вардар бидејќи беше прекинат некоја минута порано „Фудбалската федерација на Македонија ја информира јавноста дека теренот ( Градски стадион Кавадарци) СЕ СУСПЕНДИРА според член 77, 87 и 90 од Правилник на натпревари на ФФМ поради напад (фрлено полно пластично шише ) кон втор асистент судија Гоце Петревски при што натпреварот бил прекинат.

Суспензијата трае до донесување на конечна одлука на Дисциплинска комисија на ФФМ и е во рамки на натпревар од 6. коло на ПМФЛ помеѓу ГФК Тиквеш 1930 Кавадарци-ФК Вардар АД одигран на 22.09.2024 година . Комисијата за натпревари на ФФМ според член 87 и 90 од Правилник за натпреварување на ФФМ со службен резултат ГФК Тиквеш 1930- ФК Вардар 0:3 го регистрираше овој натпревар“, стои во соопштението од Фудбалската федерација на Македонија. Sportski