13 ■ 0.99/0.01 ■ 3 ■ 38.3
Best clustering variants
13 0.99/0.01 3 38.3
22:19 h 25-Sep-2024
  • Францускиот напаѓач Килијан Мбапе го повреди бутниот мускул на левата нога на крајот на натпреварот од Ла Лига против Алавес (3:2) во вторникот, соопшти денеска неговиот клуб Реал Мадрид.
  • ◉ Мбапе неизвесен за мадридското дерби поради повреда
14:08 h
  • Францускиот напаѓач, Килјан Мбапе се здобил со повреда во натпреварот против Алавес, а денеска е потврдено и колку ќе паузира.
  • Лоша вест за Реал: Мбапе го чека пауза!
10:33 h
  • Килијан Мбапе вчера повторно постигна гол во дресот на Реал Мадрид и тоа беше четврти натпревар во низа на кој се запишува во листата на стрелци, но во овој дуел и заработил повреда.
  • Проблем за Анчелоти: Реал без Мбапе во дербито со Атлетико?
09:50 h
  • Напаѓачот на Реал, Килијан Мбапе доживеал повреда за време на вчерашниот дуел против Алавес поради што побарал од тренерот Анчелоти да го повлече од игра.
  • Мбапе се повреди, неизвесен е за дербито со Атлетико
09:41 h
  • Дефанзивецот на Алавес, Абдел Абкар, ги шокираше навивачите на својот тим со потегот на полувремето против Реал Мадрид во 7. коло од Ла Лига.
  • Го чуваше Мбапе, па му го побара дресот – веднаш беше заменет!
08:22 h
  • Напаѓачот на Реал Мадрид, Килијан Мбапе заработи лесна повреда на натпреварот против Алавес (3:2) и може да го пропушти гостувањето кај Атлетико Мадрид викендов.
  • Мбапе е под знак прашалник за мадридското дерби
11:39 h 24-Sep-2024
  • Tренерот на ПСЖ, Луис Енрике истакна дека му е жал што Килијан Мбапе го напушти клубот од Парз и се пресели во Реал Мадрид Мбапе по шест сезони на „Паркот на принцовите“ одлучи да ја промени средината, а Енрике не крие дека посакувал да остане.
  • Енрике: Штета што Мбапе игра за Реал
08:18 h
  • Еспањол во саботата вечер поведе прв на „Сантијаго Бернабеу“ против Реал Мадрид по автоголот на Тибо Куртоа во 54’ минута.
  • Мбапе до голманот: „Џабе ми верглаш, ништо не те разбирам“