13:18 h 28-Sep-2024
  • Познатиот шпански фудбалер Алваро Мората ги изненади сите кога се појави на синоќешниот натпревар на неговиот Милан кој на Сан Сиро го пречека Лече во 6. коло од Серија А. Мората на „Сан Сиро“ пристигна со целосно непрепознатлив имиџ бидејќи ја скрати косата на „кец“ и ја смени фризурата со која сме навикнати да го гледаме.
  • ◉ Мората непрепознатлив се појави на Сан Сиро
22:43 h 27-Sep-2024
  • Фудбалерите на продолжија во добар ритам по дербито со градскиот ривал . Овојпат на „Сан Сиро“ како домаќин екипата на го совлада со убедливи 3-0 (3-0). До победата „росонерите“ практично стигнаа со три гола набрзина, во завршницата на првото полувреме.
21:51 h
  • Екипата на Милан води со 3-0 против Лече по првото полувреме и покрај тоа што до 38. минута немаше голови на Сан Сиро.
  • Блицкриг на Милан - три гола за пет минути (ВИДЕО)