8 ■ 0.99/0.01 ■ 2 ■ 33.9
Best clustering variants
8 0.99/0.01 2 33.9
19:50 h 24-Oct-2024
  • Македонската фудбалска легенда беше гостин на фудбалскиот А1 Подкаст „Инкубатор“ во , каде говореше на повеќе теми, меѓу нив и двајцата носители на играта на , и . По дебаклот на „Олд Трафорд“ и поразот од 0-7, Ристовски се повлече од националниот тим, а неколку месеци подоцна истото го направи и Адеми.
  • ◉ Седлоски: Штета што играчи како Ристовски и Адеми не се дел од Македонија
07:27 h
  • Фудбалерите на Динамо Загреб славеа победа од 0-2 на гостувањето кај Салцбург во третото коло од Лигата на шампионите, а фантастичен натпревар одигра македонскиот бек Стефан Ристовски.
  • Ристовски играч на натпреварот во големата победа на Динамо: Сакаме и повеќе од ова!
22:26 h 23-Oct-2024
  • Хрватскиот шампион Динамо Загреб има предност од 0-1 на гостувањето кај австрискиот Ред Бул Салцбург во натпревар од 3. коло од новата сезона во Лигата на шампионите.
  • Асистенција на Ристовски, Динамо води во Салцбург (ВИДЕО)
22:17 h
  • Македонскиот интернационалец Стефан Ристовски забележа асистенција во Лигата на шампионите.
  • Ристовски асистент: Му намести гол на Куленовиќ во ЛШ (ВИДЕО)
22:14 h
  • Хрватскиот првак Динамо има голема шанса да дојде до првата победа оваа сезона во Лигата на шампионите бидејќи од почетокот на второто полувреме води на гостувањето кај Салцбург со 1-0. Стрелец на голот во 49. минута беше Сандро Куленовиќ, а му асистираше македонскиот интернационалец Стефан Ристовски кој на фантастичен начин го проигра во противничкиот шеснаесетник.
  • Ристовски асистира, Динамо води во Салцбург (ВИДЕО)