7 ■ 0.99/0.01 ■ 2 ■ 35.0
Best clustering variants
7 0.99/0.01 2 35.0
09:19 h 29-Sep-2024
  • Новиот тренер на Пелистер ги најде причини за поразот во Суперкуп-дуелот со МЗТ Скопје Аеродром.
  • ◉ Петровиќ: Во вториот дел имавме голем пад во концентрацијата, особено во одбраната
22:05 h 28-Sep-2024
  • Пелистер беше поразен од МЗТ Скопје во битката за трофејот во Суперкупот, откако одигра ужасно второ полувреме во „Кале“.
  • „Одигравме добро прво полувреме, но потоа следеше пад во играта и концентрацијата!“
21:10 h
  • МЗТ Скопје ја отвори сезоната на домашната кошаркарска сцена на начин на кој го прави тоа и во последните години, со трофеј во Суперкупот „Драган Василов – Цевка“ откако во финалето овој пат славеше над Пелистер со 78-64 благодарение на подобра игра во второто полувреме и во нападот и во одбраната.
  • Доминацијата продолжува: Ново финале и нов трофеј за МЗТ Скопје
11:21 h
  • Со пет триумфи во низа и вкупно шест на 11. досегашни изданија, МЗТ Скопје вечерва тргнува во поход по уште еден пехар за потврда на доминацијата во Суперкупот на Македонија кој го носи името „Драган Василов Цевка“ Како предизвикувачи последната деценија се изредија многу екипи: Работнички, Карпош Соколи, ТФТ и Феникс, но ниедна не успеа да му го одземе пехарот во омиленото натпреварување на МЗТ Скопје.