7 ■ 0.99/0.01 ■ 2 ■ 2.6
Best clustering variants
7 0.99/0.01 2 2.6
08:10 h 30-Sep-2024
  • Атлетико и Реал Мадрид одиграа 1:1 во хаотичното дерби од 8. коло на Ла Лига по прекин на натпреварот на околу 15 минути.
  • ◉ ВИДЕО Погледнете го голот на Атлетико во 95 минута и ерупција на Метрополитано
23:19 h 29-Sep-2024
  • Фудбалерите на Атлетико Мадрид со гол во 95. минута избегна пораз од Реал Мадрид (1-1) во дербито на осмото коло на Примера.
  • Дербито за Мадрид понуди сè: Два гола, прекин и црвен картон во ремито на Атлетико и Реал (ВИДЕО)
22:37 h
  • Кога Едер Милитао го постигна водечкиот гол за Реал Мадрид на гостувањето кај Атлетико на „Ванда Метрополитано“, навивачите на Атлетико збеснаа поради реакцијата на голманот на „кралевите“ Тибо Куртоа.
  • Хаос на дербито во Мадрид: Навивачите на Атлетико го гаѓаа Куртоа, прекинат мечот (ВИДЕО)
22:35 h
  • Натпреварот меѓу Атлетико и на „Ванда Метрополитано“ беше прекинат непосредно по водечкиот гол на „кралевите“ преку Милитао.
  • Прекин во Мадрид: Навивачите на Атлетико фрлаа предмети кон Куртоа (ВИДЕО)