7 ■ 0.99/0.01 ■ 2 ■ 42.2
Best clustering variants
7 0.99/0.01 2 42.2
08:57 h 06-Oct-2024
  • Македонскиот фудбалски шампион Струга Трим Љум извојува убедлива победа на гостувањето кај Вардар во Скопје, но дуелот на „Тодор Проески“ беше одбележан и по инцидентот кој што се случи на трибините, а во истиот беа инволвирани претставници на двата клуба.
  • ◉ Струга ТЉ: Нашето раководство беше нападнато, Вардар да го осуди инцидентот!
23:22 h 05-Oct-2024
  • Струга излезе со реакција по повод инцидент кој се случи на северната трибина за време на натпреварот против Вардар.
  • Струга реагира: Нашата управа беше нападната, Вардар да го осуди чинот!
15:35 h
  • Вардар очигледно не личи ниту минимално на оној тим полн жар, дух и борба кој минатата година и со финансиска „нула“ на контото го пленеше секој искрен фудбалски вљубеник во земјава.
15:28 h
  • Вардар денеска ја пречека Струга во деветтото коло од македонската Прва Лига, а на почетокот на второто полувреме навивачката група „Комити“ почна да скандира против голманот Филип Гачевски.
  • Комити скандираа против Гачевски, голманот ја спука со навивачите на Вардар!
14:14 h
  • Шампионот Струга ТЛ уште во 3. минута поведе со 0-1 на гостувањето против Вардар во 9. коло од Првата македонска фудбалска лига.