15:08 h 07-Oct-2024
  • Паулу Фонсека нема мир, а нема да го има ниту во следните две недели иако е репрезентативна пауза.
  • ◉ Фонсека лут на недисциплината: Пулишиќ изведува пенали, ова нема да се повтори
09:42 h
  • Фиорентина во седмото коло од Серија А на домашен терен го победи Милан со 2:1. Стрелци за тимот од Фиренца беа Јакине Адли во 35. минута и Алберт Гудмундсон во 73. минута, а за гостите Кристијан Пулишиќ во 60. минута.
  • ВИДЕО Тренерот на Милан бесен поради потезите на своите играчи: Не знам што им се случи
08:07 h
  • Шпанскиот голман Давид де Хеа уште еднаш покажа за каков голман се работи во победата на неговата Фиорентина над Милан (2:1) во натпреварот од седмото коло во Серија А. Де Хеа се чинеше дека е поблиску до крајот на кариерата отколку враќање во фудбалот ова лето, бидејќи беше без клуб една година откако го напушти Манчестер Јунајтед.
  • (ВИДЕО) Давид Де Геа сè уште е класа голман
22:42 h 06-Oct-2024
  • Екипата на загуби од на гостувањето на „Артемио Франки“ со конечни 2-1 (1-0) во натпреварот од седмото коло на италијанската . Натпреварот изобилуваше со многу возбуда, промашени пенали и херојски интервенции на ветеранот , а резултатот најпрво го отвори домашниот тим.
22:10 h
  • Шпанскиот голман Давид Де Хеа е вистински кошмар за фудбалерите на Милан бидејќи им одбрани два пенали во вечерашниот меч во Фиренца.
  • Де Хеа е кошмар за Милан, им одбрани два пенали на „росонерите“ (ВИДЕО)
22:08 h
  • Давид де Хеа потсети на своите најдобри денови во кариерата откако шпанскиот голман блесна на вечерашниот дуел меѓу неговата Фиорентина и тимот на Милан.
  • Де Хеа со меч на кариерата: Му одбрани два пенала на Милан (видео)