22:40 h 08-Oct-2024
  • Легендарниот тренер Џовани Галеоне, кој му е ментор и многу близок пријател на Масимилиано Алегри вели дека би бил идеален тренер за Милан.
  • ◉ „Алегри веднаш ќе му каже ДА на Милан“
10:47 h 07-Oct-2024
  • Милан го претрпе вториот пораз во Серија А откако во седмото коло загуби на гостувањето кај Фиорентина со 2-1 во натпревар во кој „росонерите“ промашија два пенали.
  • Фонсека бесен на фудбалерите на Милан: Не знам што им беше
09:42 h
  • Фиорентина во седмото коло од Серија А на домашен терен го победи Милан со 2:1. Стрелци за тимот од Фиренца беа Јакине Адли во 35. минута и Алберт Гудмундсон во 73. минута, а за гостите Кристијан Пулишиќ во 60. минута.
  • ВИДЕО Тренерот на Милан бесен поради потезите на своите играчи: Не знам што им се случи
09:14 h
  • Фудбалските фанови во Фиренца долго време ќе го прераскажуваат синоќешниот натпревар, последен во седмото коло во италијанската Серија А, во кој фудбалерите на Фиорентина го совладаа тимот на Милан.
  • ВИДЕО Де Геа одбрани два пенали – Фиорентина го совлада Милан во дербито
08:07 h
  • Шпанскиот голман Давид де Хеа уште еднаш покажа за каков голман се работи во победата на неговата Фиорентина над Милан (2:1) во натпреварот од седмото коло во Серија А. Де Хеа се чинеше дека е поблиску до крајот на кариерата отколку враќање во фудбалот ова лето, бидејќи беше без клуб една година откако го напушти Манчестер Јунајтед.