6 ■ 0.99/0.01 ■ 2 ■ 5.3
Best clustering variants
6 0.99/0.01 2 5.3
Plusinfo

Македонскиот ракометен првак Еурофарм Пелистер го претрпе и третиот пораз сезонава во Лигата на шампиони, откако вечерва загуби на гостувањето во Букурешт од Динамо со 25-34 во рамки на третото коло во групата А. Македонскиот шампион во текот на целиот натпревар беше во резултатска негатива која на полувремето изнесуваше (13-19), а во 38 минута и двоцифрени 16-26. Најефикасен во редовите на Еурофарм Пелистер беше Филип Кузмановски, а голманот Никола Митревски запиша 14 интервенции. Plusinfo

• Македонскиот ракометен првак Еурофарм Пелистер го претрпе и третиот пораз сезонава во Лигата на шампиони, откако вечерва загуби на гостувањето во Букурешт од Динамо со 25-34 во рамки на третото коло во групата А. Македонскиот шампион во текот на целиот натпревар беше во резултатска негатива која на полувремето изнесуваше (13-19), а во 38 минута и двоцифрени 16-26. Најефикасен во редовите на Еурофарм Пелистер беше Филип Кузмановски, а голманот Никола Митревски запиша 14 интервенции.
08:34 h 28-Sep-2024
  • ◉ Трет пораз на Еурофарм Пелистер во Лигата на шампиони
20:17 h 26-Sep-2024
  • Македонскиот ракометен првак остана на „нула“ во Лигата на шампионите.
  • Динамо Букурешт го остави Еурофарм Пелистер на „нула“ во ЛШ
11:27 h
  • Македонскиот ракометен шампион, Пелистер вечерва од 18.45 часот ќе му гостува на Динамо Букурешт во натпревар од третото коло од новата сесзона во Лигата на шампионите.
  • Пелистер против Динамо Букурешт по први бодови во ЛШ
10:50 h
  • Македонскиот првак Пелистер утринава тренираше во салата Поливалента пред претстојниот натпревар против Динамо Букурешт, во рамките на третото коло од Лигата на шампионите.
  • Пелистер го одработи последниот тренинг пред денешниот дуел со Динамо (ФОТО)