17 ■ 0.99/0.01 ■ 3 ■ 60.8
Best clustering variants
17 0.99/0.01 3 60.8
11:26 h 10-Oct-2024
  • Битолчани ја прекинаа серијата од 17 порази во елитното натпреварување и заслужено се радуваа со верната публика во спортската сала „Боро Чурлевски“ чија поддршка беше клучна во последните две минути од натпреварот кога гостите имаа водство од три голови разлика.
  • ◉ Еурофарм Пелистер-Спортинг 24:24 – Прв бод за битолчани во Лига на шампионите
22:25 h 09-Oct-2024
  • Екипата на Пелистер во драматичен натпревар стигнаа до првиот бод во Лигата на шампионите и тоа против Спортинг Лисабон одигрувајќи 24-24 кој досега беше максимален во ракометната елита.
  • Бидна и тоа: Пелистер не загуби во ЛШ! (ФОТО)
21:23 h
  • Ракометниот шампион на Македонија, Пелистер има предност од 15-13 на полувреме против португалскиот шампион Спортинг Лисабон во меч од 4. коло од новата сезона во Лигата на шампионите.
  • Пелистер со плус два на полувреме против Спортинг Лисабон
16:01 h
  • Ракометарите на Е. Пелистер се соочуваат со нов европски предизвик, вечерва во 20.45 часот во „Боро Чурлевски“ гостува тимот на Спортинг Лисабон, а македонскиот првак се надева дека токму против најпријатното изненадување во досегашниот дел од ЛШ ќе може да стигне до позитивен резултат.
  • Може ли Пелистер до радост против најпријатното изненадување во ЛШ
14:47 h
  • Македонскиот ракометен шампион Пелистер не се прослави во Лигата на шампиони (ЛШ), каде што запиша вкупно 17 порази (14 во минатата и три во оваа сезона) по ред, па вечерва во Битола ќе се обиде да ги освои првите бодови.
  • Спортинг гостува во Битола: Пелистер сака да ја прекине серијата од 17 порази по ред!
10:02 h
  • Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечер во Битола очекуваат да ги освојат првите бодови во европската Лига на шампионите.