8 ■ 0.99/0.01 ■ 2 ■ 27.7
Best clustering variants
8 0.99/0.01 2 27.7
16:00 h 17-Sep-2024
  • Тренерот на Вардар, Срѓан Захариевски потенцираше дека тие на секој натпревар ќе одат на победа, а ако фудбалерите добијат на самодоверба ќе дојдат и резултатите.
  • ◉ Захариевски: Вардар може повеќе и подобро, фудбалерите треба да веруваат во себе!
13:26 h
  • на гостински терен одигра храбро и освои бод против (1-1). Радува играта во второто полувреме на „црвено-црните“ кои покажаа голема агресивност и го ставија ривалот под притисок, па заслужено се изборија за бод.
  • „Кога играчите ќе сфатат дека Вардар може повеќе – ќе направиме повеќе!“
12:52 h 16-Sep-2024
  • Захариевски: Нека овој добар дуел биде пресвртница за Вардар
10:40 h
  • Фановите на Вардар не го кријат незадоволството откако им беше оневозможено да навиваат за својот тим во вчерашниот натпревар во Маџари против Гостивар.
  • Жестока реакција на „Комити“: Празни трибини, полна ложа!