8 ■ 0.99/0.01 ■ 2 ■ 14.8
Best clustering variants
8 0.99/0.01 2 14.8
18:47 h 23-Sep-2024
  • Фудбалскиот спектакл во Кавадарци заврши со победа на Вардар од 1-0 против Тиквеш, но мечот имаше и „трето полувреме“ во кое беа нападнати членови на стручниот штаб на скопскиот гигант.
  • ◉ Вардар: Фрлаа со топовски удари кон нас, ни ја нападнаа управата, го повредија судијата...
11:00 h
  • Инцидент се случи на вчерашниот натпревар Тиквеш – Вардар откако половина час по завршувањето на натпреварот во моментот на напуштање на теренот беа нападнати двајца членови на Управата на Вардар кон кои тргнаа навивачи на домашниот тим.
  • (Видео) Инцидент на натпреварот Тиквеш - Вардар, хулигани нападнаа членови на Управата на Вардар
21:09 h 22-Sep-2024
  • ГФК Тиквеш изрази јавно незадоволство од судењето на помошниот судија Гоце Петрески, во натпреварот од 6-то коло на Првата Македонска Фудбалска Лига, одигран на домашен терен против ФК Вардар.
  • ГФК Тиквеш реагира кон ФФМ за поништен гол
18:19 h
  • И покрај тоа што некои мислеа дека главниот судија Александар Ставрев порано од најавените осум минути означил крај на мечот и го скратил судиското продолжение, натпреварот меѓу Тиквеш и Вардар, всушност, е прекинат во 95. минута.
  • Мечот во Кавадарци е прекинат, Вардар службено ќе освои три бода!
17:13 h
  • Екипата на Вардар славеше победа на денешното гостување против Тиквеш во Кавадарци, а во завршницата на овој натпревар видовме инцидент во кој настрада помошникот судија Гоце Петрески.
  • Хаос во Кавадарци: Вардар победи, помошникот судија повреден со тврд предмет! (ФОТО+ВИДЕО))