25 ■ 0.99/0.01 ■ 4 ■ 45.8
Best clustering variants
25 0.99/0.01 4 45.8
18:47 h 01-Oct-2024
  • Шпанскиот фудбалски прволигаш Атлетико Мадрид соопшти денеска дека воведе трајна забрана за влез на стадионот на навивач кој полицијата го идентификуваше оти фрлил предмет на теренот за време на првенствениот натпревар против градскиот ривал Реал Мадрид во неделата.
  • ◉ Навивач на Атлетико доживотно суспендиран
13:05 h 30-Sep-2024
  • Првиот голман на Реал Мадрид, Тибо Куртоа ќе мора да паузира 2-3 недели.
  • Хендикеп за Реал Мадрид: Куртоа мора на пауза
10:41 h
  • Дербито помеѓу Атлетико и Реал Мадрид во рамките од осмото коло во шпанскот првенство донесе многу тензија, а клубот денеска се огласи и соопштение за целата ситуација.
  • Атлетико ги осуди инцидентите во дербито: За такво однесување нема место во фудбалот!
08:27 h
  • Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне зборуваше за инцидентот на дербито со Мадрид, кога навивачите на Атлетико го гаѓаа голманот на Реал, Тибо Куртоа по водечкиот гол на гостите.
  • Симеоне бара казна за Куртоа: Провокаторот треба да биде санкциониран
08:10 h
  • Атлетико и Реал Мадрид одиграа 1:1 во хаотичното дерби од 8. коло на Ла Лига по прекин на натпреварот на околу 15 минути.
  • ВИДЕО Погледнете го голот на Атлетико во 95 минута и ерупција на Метрополитано
07:59 h
  • Навивачот кој го прекина дербито имал нож. Полна вреќа „проектили“ до Куртоа
23:24 h 29-Sep-2024
  • Мадридските ривали Атлетико и Реал одиграа нерешено (1-1) во првото големо дерби во Ла Лига во новата сезона.
  • Не можеше подраматично: Атлетико му откина бод на Реал со гол во 95. минута (ВИДЕО)
23:19 h
  • Фудбалерите на Атлетико Мадрид со гол во 95. минута избегна пораз од Реал Мадрид (1-1) во дербито на осмото коло на Примера.
  • Дербито за Мадрид понуди сè: Два гола, прекин и црвен картон во ремито на Атлетико и Реал (ВИДЕО)
22:35 h
  • Натпреварот меѓу Атлетико и на „Ванда Метрополитано“ беше прекинат непосредно по водечкиот гол на „кралевите“ преку Милитао.
  • Прекин во Мадрид: Навивачите на Атлетико фрлаа предмети кон Куртоа (ВИДЕО)