7 ■ 0.99/0.01 ■ 2 ■ 5.5
Best clustering variants
7 0.99/0.01 2 5.5
21:45 h 02-Oct-2024
  • Фудбалерите на Жирона загубија на домашен терен од Феенорд со резултат 2:3, додека Аталанта како гостин го победи Шахтјор – 0:3. Жирона поведе во 19. минута кога Давид Лопез се најде на вистинското место по корнер и гужва во шеснаесетникот – 1:0. Гостите набрзо успеаја да се вратат, по прекин од десната страна, Ерера со несмасна реакција ја погоди сопствената мрежа за 1:1. Нов проблем за Жирона беше повредата на Циганков, кој мораше да си замине во 29. минута, а на негово место дојде Данзума.
  • ◉ Миовски промаши пенал, Феенорд славеше против Жирона
20:15 h
  • Македонскиот фудбалски репрезентативец Бојан Миовски може да биде трагичар за неговата Жирона во мечот против Феенорд во Лигата на шампионите.
  • Бојан Миовски промаши пенал (ВИДЕО)
19:40 h
  • Најдобриот македонски напаѓач Бојан Миовски го има своето деби во Лигата на шампионите откако се најде во почетниот состав на неговата Жирона која по 45 минути има негатива од 1-2 на домашен терен против холандскиот Феенорд.
  • ПОЛУВРЕМЕ ЛШ: Миовски стартер Жирона со негатива против Феенрод, Аталанта води со Шахтјор (ВИДЕО)
17:26 h
  • Македонскиот репрезентативен напаѓач, , конечно добива вистинска шанса за настап во Лигата на шампионите и ќе биде во почетниот состав кај екипата на на мечот од второто коло против холандскиот . Штипјанецот сѐ уште нема постигнато гол за својот клуб и добиваше просечна минутажа на последните натпревари, па сега добива одлична можност да се претстави во најсилното европско фудбалско натпреварување.
  • Сонот се оствари: Бојан Миовски стартер за Џирона во ЛШ!
13:54 h
  • Македонскиот фудбалски репрезентативец, Бојан Миовски, доживотно ќе ја памети вечерашната пресметка на неговата Жирона против Феенорд (18.45 часот), откако е најавен како стартер што би било негово деби во Лигата на шампионите.
  • Миовски цел живот ќе ја памети денешната средба – првпат ќе заигра во ЛШ!