15:08 h 07-Oct-2024
  • Паулу Фонсека нема мир, а нема да го има ниту во следните две недели иако е репрезентативна пауза.
  • ◉ Фонсека лут на недисциплината: Пулишиќ изведува пенали, ова нема да се повтори
09:42 h
  • Фиорентина во седмото коло од Серија А на домашен терен го победи Милан со 2:1. Стрелци за тимот од Фиренца беа Јакине Адли во 35. минута и Алберт Гудмундсон во 73. минута, а за гостите Кристијан Пулишиќ во 60. минута.
  • ВИДЕО Тренерот на Милан бесен поради потезите на своите играчи: Не знам што им се случи
09:05 h
  • Во 7. коло на италијанската Серија А, пред паузата за Лига Нации и репрезентации, Фиорентина и Милан се судрија во Фиренца и славеа виолетовите 2-1. Росонерите уште долго ќе жалат поради двата промашени пенали кои им ги одбрани легендарниот голман на Манчестер Јунајтед Давид Де Хеа.